Xero API (8.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (8 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Date
cy: Dyddiad

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Code
cy: côd
