Xero API (8.x-1.1) - en to hy translation catalogue (8 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Type
hy: Տեսակ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Name
hy: Անուն

en: Label
hy: Պիտակ

en: Code
hy: Կոդ
