Xero API (8.x-1.2-alpha1) - en to ht translation catalogue (5 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Type
ht: Tip

en: Description
ht: Deskripsyon

en: Date
ht: Dat

en: Name
ht: Non
