Xero API (8.x-1.2-alpha1) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Date
ro: Data

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Amount
ro: Suma

en: Code
ro: Cod

en: Display fields
ro: Afişare câmpuri

en: Reference
ro: Referință

en: Examples
ro: Exemple

en: Tax
ro: Taxă

en: Not set
ro: Nu este setat

en: Tax type
ro: Tip de impozit
