Xero API (8.x-2.0-alpha2) - en to fil translation catalogue (8 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Date
fil: Petsa

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Name
fil: Pangalan

en: Contact
fil: Pakikipag-ugnay

en: Account
fil: Akawnt
