Xero API (8.x-2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Quantity
it: Quantità

en: Date
it: Data

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Total
it: Totale

en: Contact
it: Contatto

en: Amount
it: Importo

en: Invoice
it: Fattura

en: Code
it: Codice

en: Display fields
it: Visualizza campi

en: Reference
it: Riferimento

en: Account
it: Profilo

en: Tax
it: Imposta

en: Not set
it: Non impostato

en: Tax type
it: Tipo tassa

en: Authorize
it: Autorizza
