Excel Serialization (2.1.0-rc2) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Title
de: Titel

en: Subject
de: Betreff

en: Description
de: Beschreibung

en: Category
de: Kategorie

en: Filename
de: Dateiname

en: Keywords
de: Schlüsselwörter

en: Company
de: Firma

en: Bold
de: Fett

en: Italic
de: Kursiv

en: Web services
de: Web-Dienste

en: Rule
de: Regel

en: Strip HTML
de: HTML entfernen

en: The filename that will be suggested to the browser for downloading purposes. You may include replacement patterns from the list below.
de: Der Dateiname, der dem Browser zum Herunterladen vorgeschlagen wird. Es können Platzhalter verwendet werden.

en: Trim whitespace
de: Leerzeichen entfernen

en: Strips HTML tags from CSV cell values.
de: Entfernt HTML-Tags aus CSV-Zellenwerten.

en: Trims whitespace from beginning and end of CSV cell values.
de: Entfernt Leerzeichen am Anfang und Ende der CSV-Zellwerte.
