xmlrpc (8.x-1.0-beta1) - en to jv translation catalogue (12 entries)

en: Core
jv: Inti

en: About
jv: Ngenani

en: Parse error. Not well formed
jv: Kaluputan ngudhari ukara. Formate ora apik.

en: Parse error. Request not well formed.
jv: Kaluputan ngudhari ukara. Format panjalukané ora apik.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
jv: Server rusak. XML-RPC ora sah. Panjalukan kudu methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
jv: Kaluputan server. Panjalukan metode @methodname ora disebutna.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
jv: Kaluputan server. Salah nomer nang parametere metode.

en: Server error. Invalid method parameters.
jv: Server rusak. Parameter metode ora cocog.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
jv: Kaluputan server. Panjalukan fungsi @method ora ana.

en: Invalid syntax for system.multicall.
jv: Sintak system.multicall ora sah.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
jv: Panggilan muter-balik marang system.multicall iku dilarang.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
jv: Kaluputan server. Panjalukan tandha tangan metode @methodname ora disebutna.
