xmlrpc (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Core
oc: Còr

en: About
oc: A prepaus

en: Parse error. Not well formed
oc: Error d'analisi. Pas confòrme

en: Parse error. Request not well formed.
oc: Error d'analisi. Requèsta pas confòrma.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
oc: Error del servidor. XML-RPC pas confòrme a las especificacions. La requèsta deu èsser un methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
oc: Error del servidor. Lo metòde demandat (@methodname) es pas especificat.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
oc: Error del servidor. Nombre de paramètres erronèu.

en: Server error. Invalid method parameters.
oc: Error del servidor. Paramètres invalids.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
oc: Error del servidor. Lo metòde demandat (@method) existís pas.

en: Invalid syntax for system.multicall.
oc: Sintaxi invalida per system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
oc: Los apèls recursius de system.multicall son interdiches.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
oc: Error del servidor. La signatura del metòde demandada (@methodname) es pas especificada.
