xmlrpc (8.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: About
nl: Over

en: Web services
nl: Webservices

en: Parse error. Not well formed
nl: Ontleedfout: Niet het juiste formaat

en: Parse error. Request not well formed.
nl: Ontleedfout: Aanvraag niet van het juiste formaat.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
nl: Serverfout: Ongeldige XML-RPC. De aanvraag moet een methodCall zijn.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
nl: Serverfout: Gevraagde methode @methodname is niet gespecificeerd.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
nl: Serverfout: Verkeerd aantal 'method'-parameters.

en: Server error. Invalid method parameters.
nl: Serverfout: Ongeldige 'method'-parameters.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
nl: Serverfout: Gevraagde functie @method bestaat niet.

en: Invalid syntax for system.multicall.
nl: Ongeldige syntax voor system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
nl: Recursieve oproepen naar system.multicall zijn verboden.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
nl: Serverfout: Gevraagde handtekening van methode @methodname is niet gespecificeerd.

en: Example modules
nl: Voorbeeldmodules
