xmlrpc (8.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: About
sv: Om

en: Web services
sv: Webbtjänster

en: Parse error. Not well formed
sv: Tolkningsfel. Felaktig formatering

en: Parse error. Request not well formed.
sv: Tolkningsfel. Begäran är felaktigt utformad.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
sv: Serverfel. Ogiltig XML-RPC. Begäran måste vara ett metodanrop (methodCall).

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
sv: Serverfel. Den begärda metoden @methodname är inte angiven.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
sv: Serverfel. Felaktigt antal parametrar till metod.

en: Server error. Invalid method parameters.
sv: Serverfel. Ogiltiga metodparametrar.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
sv: Serverfel. Den begärda metoden @method finns inte.

en: Invalid syntax for system.multicall.
sv: Ogiltig syntax for system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
sv: Rekursiva anrop till system.multicall är inte tillåtna.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
sv: Serverfel. Den begärda metoden @methodname har ingen specificerad signatur.
