xmlrpc (8.x-1.0-beta3) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: About
ar: حول

en: Web services
ar: خدمات الويب

en: Parse error. Not well formed
ar: خطأ تحليلي. الصيغة غير صحيحة

en: Parse error. Request not well formed.
ar: خطأ تحليلي. الصيغة غير صحيحة.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
ar: خطأ في الخادم. XML-RPC غير صالح. يجب أن يكون الطلب methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
ar: خطأ في الخادم. الطريقة المطلوبة %methodname غير محددة.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
ar: خطأ في الخادم. عدد خاطئ من معاملات الطريقة.

en: Server error. Invalid method parameters.
ar: خطأ في الخادم. معاملات الطريقة غير صالحة.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
ar: خطأ في الخادم. الدالة المطلوبة @method غير موجودة.

en: Invalid syntax for system.multicall.
ar: صيغة دالة نظام متعددة النداء غير مقبولة.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
ar: لا يسمح بالنداء الذاتي لدوال النظام متعددة النداء.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
ar: خطأ في الخادم. توقيع الطريقة المطلوبة %methodname  غير محدد.
