xmlrpc (8.x-1.0-rc2) - en to th translation catalogue (10 entries)

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Parse error. Not well formed
th: ตัดคำผิดพลาด ข้อความไม่ถูกต้อง

en: Parse error. Request not well formed.
th: ตัดคำผิดพลาด ข้อความไม่ถูกต้อง

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
th: เซิร์ฟเวอร์ผิดพลาด XML-RPC ไม่ถูกต้อง ไม่ตรงตามข้อตกลง คำร้องต้องเป็น method_call

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
th: เซิร์ฟเวอร์ผิดพลาด วิธีร้องขอ @methodname ไม่ถูกต้อง

en: Server error. Wrong number of method parameters.
th: เซิร์ฟเวอร์ผิดพลาด จำนวนพารามิเตอร์ไม่ถูกต้อง

en: Server error. Invalid method parameters.
th: เซิร์ฟเวอร์ผิดพลาด พารามิเตอร์ไม่ถูกต้อง

en: Server error. Requested function @method does not exist.
th: เซิร์ฟเวอร์ผิดพลาด ไม่พบวิธีร้องขอ @method

en: Invalid syntax for system.multicall.
th: การเรียกใช้ system.multicall ไม่ถูกต้อง

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
th: ไม่อนุญาตให้เรียก system.multicall แบบเวียนเกิด
