External Entities Views Plugin (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Separator
fr: Séparateur

en: Reversed
fr: Inversé

en: Ordered list
fr: Liste ordonnée

en: Unordered list
fr: Liste non ordonnée

en: starting from @count
fr: en commençant à @count

en: Display type
fr: Type d'affichage

en: Simple separator
fr: Séparateur simple

en: (first item is 0)
fr: (le premier élement est 0)

en: (start from last values)
fr: (commencer par les dernières valeurs)

en: Multiple field settings
fr: Paramètres de champ multiple

en: Display all values in the same row
fr: Afficher toutes les valeurs dans la même ligne

en: Display @count value(s)
fr: Afficher @count valeur(s)

en: Raw @column
fr: @column brut(e)

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
fr: Si coché, les valeurs multiples de ce champ seront affichées sur une même ligne. Sinon, chaque valeur de ce champ sera visualisée sur une nouvelle ligne. Si "groupé par" est sélectionné, assurez-vous de grouper par "Entity ID" pour que ce paramètre ait l'effet désiré.

en: Rendered entity
fr: Entité rendue

en: First and last only
fr: Premier et dernier seulement

en: Renders an entity in a view mode.
fr: Affiche une entité dans un mode d'affichage.
