External Entities Views Plugin (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Separator
ja: セパレーター

en: Reversed
ja: リバースされた

en: Ordered list
ja: 順序付きリスト

en: Unordered list
ja: 順序なしリスト

en: starting from @count
ja: @count から開始

en: Display type
ja: 表示形式

en: Simple separator
ja: 単純なセパレーター

en: (first item is 0)
ja: （最初のアイテムは 0）

en: (start from last values)
ja: （最後の値から開始）

en: Multiple field settings
ja: 複数フィールドの設定

en: Display all values in the same row
ja: すべての値を一行で表示

en: Display @count value(s)
ja: @count 個の値を表示

en: Raw @column
ja: 未加工の@column

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
ja: チェックを入れると、このフィールドの複数の値を同じ行に表示します。チェックがなければ、このフィールドの各値はそれぞれ別々の行に表示されます。グループ分けを使用する場合、この設定を活かすためには "エンティティID" によるグループ分けを行うようにしてください。

en: Rendered entity
ja: 描画されたエンティティ

en: First and last only
ja: 最初と最後のみ

en: Renders an entity in a view mode.
ja: ビューモードでエンティティを描画します。
