External Entities Views Plugin (1.0.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Reversed
sv: Omvänd

en: Ordered list
sv: Ordnad lista

en: Unordered list
sv: Punktlista

en: starting from @count
sv: med början från @count

en: Display type
sv: Typ av visning

en: Simple separator
sv: Enkel avskiljare

en: (first item is 0)
sv: (första alternativet är 0)

en: (start from last values)
sv: (börja från sista värdena)

en: Multiple field settings
sv: Inställningar för flera fält

en: Display all values in the same row
sv: Visa alla värden på samma rad

en: Display @count value(s)
sv: Visar @count värde(n)

en: Raw @column
sv: Obearbetad @column

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
sv: Om markerad, kommer flera värden för detta fält visas på samma rad. Om inte markerad, kommer varje värde på detta fält skapa en ny rad. Om du använder gruppera på, var vänlig se till att gruppera på "ID för objekt" för att denna inställning skall ha någon effekt.

en: Rendered entity
sv: Genererat objekt

en: First and last only
sv: Enbart första och sista

en: Renders an entity in a view mode.
sv: Genererar ett objekt i ett vyläge.
