External Entities Views Plugin (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Separator
tr: Ayraç

en: Reversed
tr: Tersine

en: Ordered list
tr: Sıralı liste

en: Unordered list
tr: Sıralanmamış liste

en: starting from @count
tr: @count değerinden başlayarak

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: Simple separator
tr: Basit ayırıcı

en: (first item is 0)
tr: (birinci öğe: 0)

en: (start from last values)
tr: (son değerlerden başla)

en: Multiple field settings
tr: Çoklu alan ayarı

en: Display all values in the same row
tr: Tüm değerleri aynı satırda görüntüle

en: Display @count value(s)
tr: @count değer görüntüle

en: Raw @column
tr: İşlenmemiş @column

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
tr: İşaretlenirse, aynı satırda bu alan için birden çok değer gösterilir. İşaretlenmezse, bu alandaki her değer yeni bir satır oluşturur. Gruplama ölçütü kullanılıyorsa, bu ayarın geçerli olması için "Varlık Kimliğine" göre gruplama yaptığınızdan emin olun.

en: Rendered entity
tr: Oluşturulmuş varlık

en: First and last only
tr: Yalnızca ilk ve son

en: Renders an entity in a view mode.
tr: Görüntüleme kipinde bir varlığın görüntüsünü oluşturur.
