External Entities Views Plugin (1.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Reversed
pl: Odwrotnie

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: Unordered list
pl: Nieuporządkowana lista

en: starting from @count
pl: zaczynając od @count

en: Display type
pl: Wyświetl typ

en: Simple separator
pl: Prosty separator

en: (first item is 0)
pl: (pierwszy element to 0)

en: (start from last values)
pl: (zacznij od ostatnich wartości)

en: Multiple field settings
pl: Ustawienia pól wielowartościowych

en: Display all values in the same row
pl: Wyświetl wartości w jednym rzędzie

en: Display @count value(s)
pl: Wyświetl @count wartość

en: Raw @column
pl: Nie obrobiona kolumna @column

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
pl: Jeżeli zaznaczone, wartości wielokrotne dla tego pola będą wyświetlane w tym jednym rzędzie. Jeżeli nie zaznaczone, każda wartość tego pola będzie tworzyła nowy rząd. Jeżeli używane jest grupowanie należy upewnić się, żeby grupować po "ID Encji" jeżeli to ustawienie ma mieć jakikolwiek efekt.

en: Rendered entity
pl: Wyrenderowana encja

en: First and last only
pl: Tylko pierwsze i ostatnie

en: Renders an entity in a view mode.
pl: Generuje encję w trybie widoku.
