External Entities Views Plugin (1.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Separator
da: Skilletegn

en: Reversed
da: Omvendt

en: Ordered list
da: Ordnet liste

en: Unordered list
da: Uordnet liste

en: starting from @count
da: startende med @count

en: Display type
da: Display-type

en: (first item is 0)
da: (første element er 0)

en: (start from last values)
da: (start fra seneste værdier)

en: Multiple field settings
da: Indstillinger for flere værdier

en: Display all values in the same row
da: Vis alle værdier i den samme række

en: Display @count value(s)
da: Vis @count værdi(er)

en: Raw @column
da: Rå @column

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
da: Markér dette for at vise flere værdier for dette felt på den samme række. Ellers vil hver værdi i dette felt resultere i en ny række. Hvis du bruger gruppering skal du sikre dig at du grupperer på "Entity ID" for at denne indstilling kan have nogen virkning.

en: Rendered entity
da: Renderet entity

en: First and last only
da: Kun første og sidste

en: Renders an entity in a view mode.
da: Renderer en entity i en view mode.
