External Entities Views Plugin (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Separator
id: Pemisah

en: Reversed
id: Terbalik

en: Ordered list
id: Daftar terurut

en: Unordered list
id: Daftar tidak urut

en: starting from @count
id: memulai dari @count

en: Display type
id: Tipe tampilan

en: Simple separator
id: Pembatas sederhana

en: (first item is 0)
id: (item pertama adalah 0)

en: (start from last values)
id: (dimulai dari nilai terakhir)

en: Multiple field settings
id: Pengaturan beberapa bidang

en: Display all values in the same row
id: Menampilkan semua nilai dalam baris yang sama

en: Display @count value(s)
id: Tampilkan @count nilai

en: Rendered entity
id: Entitas yang dihasilkan

en: First and last only
id: Hanya yang pertama dan terakhir

en: Renders an entity in a view mode.
id: Merender entitas dalam mode tampilan.
