Extended Number Field (2.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Value
nl: Waarde

en: Number
nl: Getal

en: Scale
nl: Schalen

en: Integer
nl: Geheel getal

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Float
nl: Zwevendekommagetal

en: Precision
nl: Precisie

en: The number of digits to the right of the decimal.
nl: Het aantal cijfers achter de komma.

en: Step
nl: Stap

en: Decimal value
nl: Decimale waarde

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: %name must be a number.
nl: %name moet een getal zijn.

en: Unsigned
nl: Zonder teken

en: Field types
nl: Veldtypes

en: This field stores a number in the database as an integer.
nl: Dit veld slaat een getal als een geheel getal in de database op.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
nl: Dit veld slaat een getal met een vast aantal decimalen in de database op.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
nl: Dit veld slaat een getal als zwevendekommagetal in de database op.

en: %name is not a valid number.
nl: %name is een ongeldig getal.

en: Integer value
nl: Geheel-getalwaarde

en: %name must be higher than or equal to %min.
nl: %name moet groter of gelijk zijn aan %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
nl: %name moet kleiner of gelijk zijn aan %max.

en: Integer settings
nl: Geheel getal-instellingen

en: Decimal settings
nl: Decimaalinstellingen

en: Float settings
nl: Zwevendekommagetal-instellingen

[ctx: decimal places]
en: Scale
nl: Schaal
