Extended Number Field (8.x-1.0-alpha3) - en to km translation catalogue (16 entries)

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: Value
km: តម្លៃ

en: Number
km: លេខ

en: Maximum
km: អតិបរមា

en: Scale
km: មាត្រ​ដ្ឋាន

en: Integer
km: ចំនួន​គត់

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Float
km: អណ្តែត

en: Minimum
km: អប្បបរមា

en: Precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់

en: The number of digits to the right of the decimal.
km: ចំនួន​តួលេខ​នៅ​ខាងស្ដាំ​នៃ​ទសភាគ ។

en: %name must be a number.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​លេខ​ ។

en: This field stores a number in the database as an integer.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​លេខ​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ជា​ចំនួន​គត់ ។

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​លេខ​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ក្នុង​ទ្រង់​ទ្រាយ​ទសភាគ​ថេរ ។

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​លេខ​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ក្នុង​ទ្រង់​ទ្រាយ​ចំណុច​អថេរ ។
