Extended Number Field (8.x-1.0-alpha4) - en to el translation catalogue (29 entries)

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Value
el: Αξία

en: Number
el: Αριθμός

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: The number of digits to the right of the decimal.
el: Ο αριθμός των ψηφίων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: Decimal value
el: Δεκαδική τιμή

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: %name must be a number.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας αριθμός.

en: Unsigned
el: Χωρίς πρόσημο

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: This field stores a number in the database as an integer.
el: Αυτό το πεδίο αποθηκεύει έναν αριθμό στη βάση δεδομένων ως ακέραιο.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
el: Αυτό το πεδίο αποθηκεύει έναν αριθμό στη βάση δεδομένων ως ένα δεκαδικό αριθμό με σταθερό αριθμό δεκαδικών ψηφίων.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
el: Αυτό το πεδίο αποθηκεύει έναν αριθμό στη βάση δεδομένων στη μορφή κινητής υποδιαστολής.

en: %name is not a valid number.
el: Το %name δεν είναι έγκυρος αριθμός.

en: Integer value
el: Ακέραια τιμή

en: %name must be higher than or equal to %min.
el: Το %name πρέπει να είναι μεγαλύτερο ή ίσο με %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
el: Το %name πρέπει να είναι μικρότερο ή ίσο με %max.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
el: %name: Ο ακέραιος πρέπει να είναι μεγαλύτερος ή ίσος από %min.

en: Integer settings
el: Ρυθμίσεις Integer

en: Decimal settings
el: Ρυθμίσεις Decimal

en: Float settings
el: Ρυθμίσεις Float

[ctx: decimal places]
en: Scale
el: Κλίμακα
    στο πλαίσιο: δεκαδικά ψηφία
