Extended Number Field (8.x-1.0-alpha3) - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Number
sv: Tal

en: Maximum
sv: Största

en: Scale
sv: Skala

en: Integer
sv: Heltal

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Float
sv: Flyttal

en: Minimum
sv: Lägsta

en: The number of digits to the right of the decimal.
sv: Antalet siffror till höger om decimalen.

en: Step
sv: Steg

en: Decimal value
sv: Decimalvärde

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: %name must be a number.
sv: %name måste vara ett tal.

en: Unsigned
sv: Ej signerad

en: Field types
sv: Fälttyper

en: This field stores a number in the database as an integer.
sv: Detta fält lagrar ett tal i databasen som ett heltal.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
sv: Detta fält lagrar ett tal i databasen som ett fastställt decimalformat.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
sv: Detta fält lagrar ett tal i databasen som ett flyttal.

en: %name is not a valid number.
sv: %name är inte ett giltigt nummer.

en: Integer value
sv: Värde för heltal

en: %name must be higher than or equal to %min.
sv: %name måste vara högre än eller lika med %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
sv: %name måste vara lägre än eller lika med %max.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
sv: %name: Heltalet måste vara större än eller lika med %min.

en: Integer settings
sv: Inställningar för heltal

en: Decimal settings
sv: Inställning för decimal

en: Float settings
sv: Inställning för flyttal

[ctx: decimal places]
en: Scale
sv: Skala
