External Personalization (XP) (1.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Image
bn: ছবি

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Debug
bn: ডিবাগ

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Structure
bn: গঠন
