External Personalization (XP) (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (43 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Administration
fa: مدیریت

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Download
fa: دانلود

en: Version
fa: نسخه

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: default
fa: پیش‌فرض

en: Test
fa: آزمایش

en: Image
fa: تصویر

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Updated
fa: به‌روز

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Page
fa: صفحه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Desc
fa: نزولی

en: Operation
fa: عملکرد

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Block ID
fa: شناسه بلوک

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Block description
fa: توضیحات بلوک

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Default theme
fa: پوسته پیش‌فرض

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Structure
fa: ساختار

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Block layout
fa: ظاهر بلوک‌ها
