External Personalization (XP) (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Version
hi: संस्करण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: default
hi: तयशुदा

en: Test
hi: परीक्षण

en: Image
hi: चित्र

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Desc
hi: अवरोही

en: Operation
hi: काम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Apply
hi: लागू करें

en: Block description
hi: ब्लॉक की व्याख्या

en: Debug
hi: डिबग

en: About
hi: के बारे में

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Structure
hi: ढांचा

en: Block layout
hi: ब्लॉक लेआउट
