External Personalization (XP) (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (50 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Download
hu: Letölt

en: Version
hu: Verzió

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: default
hu: alapértelmezés

en: Test
hu: Teszt

en: Image
hu: Kép

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Updated
hu: Frissítve

en: Text
hu: Szöveg

en: ID
hu: Azonosító

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Page
hu: Oldal

en: Published
hu: Közzétéve

en: Desc
hu: Csökk

en: Operation
hu: Művelet

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Block ID
hu: Blokk ID

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Environment
hu: Környezet

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Enable debugging
hu: Hibakeresés engedélyezése

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Offset
hu: Eltolás

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: About
hu: Leírás

en: Default theme
hu: Alapértelmezés szerinti smink

en: Environments
hu: Környezetek

en: Variants
hu: Variánsok

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Variant
hu: Változat

en: Structure
hu: Felépítés

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Block layout
hu: Blokk elrendezés

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
hu: Még nincs egy blokktípus sem létrehozva. Ez a <a href=":url">blokktípus létrehozása</a> oldalon lehetséges.
