External Personalization (XP) (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Administration
id: Administrasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Download
id: Unduh

en: Version
id: Versi

en: default
id: standar

en: Test
id: uji

en: Image
id: Gambar

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Text
id: Teks

en: Options
id: Opsi

en: Page
id: Halaman

en: Client ID
id: ID Klien

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Operation
id: Operasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Block ID
id: ID blok

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Block description
id: Deskripsi blok

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Default theme
id: Tema bawaan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Structure
id: Struktur

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Asc
id: Urutan turun

en: Block layout
id: Layout blok

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
id: Anda belum membuat jenis blok apa pun. Buka <a href=":url">halaman pembuatan jenis blok</a> untuk menambahkan jenis blok baru.
