External Personalization (XP) (1.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (32 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Administration
is: Stjórnun

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Download
is: Hala niður

en: Version
is: Útgáfa

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: default
is: sjálfgefið

en: Test
is: Prófa

en: Image
is: Mynd

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Updated
is: Uppfært

en: Text
is: Texti

en: ID
is: Kenni

en: Options
is: Möguleikar

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Birt

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Apply
is: Virkja

en: Block description
is: Lýsing á blokk

en: About
is: Um

en: Default theme
is: Sjálfgefið þema

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Structure
is: Uppbygging
