External Personalization (XP) (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Administration
it: Amministrazione

en: Yes
it: Sì

en: Download
it: Scarica

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: default
it: predefinito

en: Image
it: Immagine

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Notes
it: Note

en: Updated
it: Aggiornato

en: Text
it: Testo

en: Options
it: Opzioni

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Desc
it: Disc

en: Operation
it: Operazione

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: Block description
it: Descrizione del blocco

en: Offset
it: Scostamento

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: About
it: Informazioni

en: Default theme
it: Tema predefinito

en: Variants
it: Varianti

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Variant
it: Variante

en: Structure
it: Struttura

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Master
it: Principale

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Block layout
it: Layout dei blocchi

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
it: non sono stati ancora creati tipi di blocco. Visitare la <a href=":url">pagina di creazione dei tipi di blocco</a> per aggiungere un nuovo tipo di blocco.
