External Personalization (XP) (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (44 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Administration
ja: 管理

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Download
ja: ダウンロード

en: Version
ja: バージョン

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: default
ja: デフォルト

en: Test
ja: テスト

en: Image
ja: 画像

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Notes
ja: ノート

en: Updated
ja: 更新

en: Text
ja: テキスト

en: Options
ja: オプション

en: Page
ja: ページ

en: Published
ja: 掲載

en: Desc
ja: 降順

en: Operation
ja: 操作

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Block ID
ja: ブロックID

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Apply
ja: 適用

en: Block description
ja: ブロックの説明

en: Debug
ja: デバッグ

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Default theme
ja: デフォルトテーマ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Structure
ja: サイト構築

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Block layout
ja: ブロックレイアウト

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
ja: ブロックタイプをまだ作成していません。新しいブロックタイプを追加するには<a href=":url">ブロックタイプ作成ページ</a>を利用してください。
