External Personalization (XP) (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Home
pt: Início

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Administration
pt: Administração

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Download
pt: Descarregar

en: Version
pt: Versão

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: default
pt: predefinido

en: Test
pt: Testar

en: Image
pt: Imagem

en: General settings
pt: Definições gerais

en: Notes
pt: Anotações

en: Updated
pt: Atualizado

en: Text
pt: Texto

en: Options
pt: Opções

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Operation
pt: Operação

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Block ID
pt: ID do Bloco

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Environment
pt: Ambiente

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Enable debugging
pt: Ligar depuração

en: Apply
pt: Aplicar

en: Block description
pt: Descrição do bloco

en: Debug
pt: Depuração

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: About
pt: Sobre

en: Default theme
pt: O tema predefinido

en: Variants
pt: Variações

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Variant
pt: Variante

en: Structure
pt: Estrutura

en: Published status
pt: Estado da publicação

en: Master
pt: Principal

en: Block layout
pt: Disposição de blocos

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
pt: Ainda não criou qualquer tipo de bloco. Vá à <a href=":url">página de criação de tipos de bloco</a> a fim de  adicionar um novo tipo de bloco.
