External Personalization (XP) (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Administration
ro: Administrare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Download
ro: Descarcă

en: Version
ro: Versiune

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: default
ro: implicit

en: Image
ro: Imagine

en: General settings
ro: Setări generale

en: Notes
ro: Note

en: Updated
ro: Actualizat

en: Options
ro: Opțiuni

en: Page
ro: Pagina

en: Published
ro: Publicat

en: Desc
ro: Descendent

en: Operation
ro: Operație

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Default theme
ro: Tema implicită

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Structure
ro: Structură

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Block layout
ro: Dispunerea blocurilor

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
ro: Nu ați creat nici un tip de bloc încă. Mergeți pe <a href=":url">pagina de creare a tipurilor de blocuri</a> pentru a adăuga un nou tip de bloc.
