External Personalization (XP) (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (53 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Administration
ru: Администрирование

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Download
ru: Скачать

en: Version
ru: Версия

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: default
ru: по умолчанию

en: Test
ru: Тест

en: Image
ru: Изображение

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Notes
ru: Примечания

en: Updated
ru: Обновлено

en: Text
ru: Текст

en: Options
ru: Опции

en: Page
ru: Страница

en: Client ID
ru: ID клиента

en: Published
ru: Опубликовано

en: Desc
ru: По убыванию

en: Operation
ru: Действие

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Block ID
ru: ID блока

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Environment
ru: Окружение

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Enable debugging
ru: Включить отладку

en: Apply
ru: Применить

en: Block description
ru: Описание блока

en: Debug
ru: Отладка

en: Offset
ru: Пропустить

en: Paragraph
ru: Параграф

en: About
ru: Информация

en: Default theme
ru: Стандартная тема

en: Environments
ru: Окружения

en: Variants
ru: Варианты

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Variant
ru: Вариант

en: Structure
ru: Структура

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Block content
ru: Блокировать содержимое

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Block layout
ru: Схема блоков

en: Personalize
ru: Персонализировать

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
ru: Вы ещё не создали ни один тип блока. Перейдите на <a href=":url">страницу создания типа блока</a>, чтобы добавить новый.
