External Personalization (XP) (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Administration
tr: Yönetim

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Download
tr: İndir

en: Version
tr: Sürüm

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: default
tr: öntanımlı

en: Image
tr: Resim

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Notes
tr: Notlar

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Text
tr: Metin

en: Options
tr: Seçenekler

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: Desc
tr: Azalan

en: Operation
tr: İşlem

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Block ID
tr: Blok kimliği

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Enable debugging
tr: Hata ayıklamayı etkinleştir

en: Apply
tr: Uygula

en: Block description
tr: Blok açıklaması

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: About
tr: Hakkında

en: Default theme
tr: Ön tanımlı tema

en: Variants
tr: Değişkeler

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Structure
tr: Yapı

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Block layout
tr: Blok yerleşimi

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
tr: Henüz bir blok tipi oluşturmadınız. Yeni blok tipi eklemek için <a href=":url">blok tipi oluşturma sayfasına</a> gidin.
