Xray Audit (1.5.13) - en to sk translation catalogue (61 entries)

en: Status
sk: Stav

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: Description
sk: Popis

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Project
sk: Projekt

en: Download
sk: Prevziať

en: Version
sk: Verzia

en: Edit
sk: Upraviť

en: None
sk: Žiadne

en: Link
sk: Odkaz

en: Parent
sk: Nadradený

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Name
sk: Názov

en: Label
sk: Označenie

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Views
sk: Zobrazenia

en: View
sk: Zobraziť

en: Path
sk: Cesta

en: Modules
sk: Moduly

en: Region
sk: Umiestnenie

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Total
sk: Celkom

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Active
sk: Aktívny

en: Database
sk: Databáza

en: Module
sk: Modul

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Published
sk: Zverejnené

en: Revisions
sk: Revízie

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Count
sk: Počet

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: Class
sk: Trieda

en: Provider
sk: Poskytovateľ

en: Operation
sk: Operácia

en: Entity
sk: Entita

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Installed
sk: Inštalované

en: Display label
sk: Zobraziť nadpis

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: Mandatory
sk: Povinné

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: Translatable
sk: Prekladateľný

en: Profiles
sk: Profily

en: Packages
sk: Balíky

en: Package
sk: Balík

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Others
sk: Iné

en: About
sk: Informácie o

en: Reports
sk: Hlásenia

en: Entity type
sk: Typ entity

en: Recommended version
sk: Odporúčaná verzia

en: Bundle
sk: Zväzok

en: Langcode
sk: Kód jazyka

en: Block layout
sk: Bloky
