Xray Audit (2.0.0) - en to eu translation catalogue (64 entries)

en: Forms
eu: Formularioak

en: Title
eu: Izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Closed
eu: Itxita

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Project
eu: Proiektua

en: Download
eu: Deskargatu

en: Version
eu: Bertsioa

en: Edit
eu: Editatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Link
eu: Esteka

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Summary
eu: Laburpena

en: Open
eu: Ireki

en: Views
eu: Bistak

en: View
eu: Bista

en: Path
eu: Bide-izena

en: Modules
eu: Moduluak

en: Region
eu: Atal

en: Menu
eu: Menua

en: Theme
eu: Tema

en: ID
eu: IDa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Link Title
eu: Esteka izenburua

en: Active
eu: Aktiboa

en: Database
eu: Datu-base

en: Module
eu: Modulua

en: Published
eu: Argitaratua

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Field type
eu: Eremu mota

en: Fields
eu: Eremuak

en: Count
eu: Zenbatu

en: Link URL
eu: Esteka URLa

en: Role
eu: Rol

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Entity
eu: Entitatea

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Display label
eu: Etiketa erakutsi

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Translatable
eu: Itzulgarria

en: Profiles
eu: Profilak

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Reports
eu: Txostenak

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Recommended version
eu: Gomendatutako bertsioa

en: TOTAL
eu: GUZTIRA

en: Block layout
eu: Blokeen diseinua
