Xray Audit (2.0.0) - en to fa translation catalogue (72 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Project
fa: پروژه

en: Download
fa: دانلود

en: Version
fa: نسخه

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Link
fa: پیوند

en: Parent
fa: والد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Summary
fa: خلاصه

en: Open
fa: باز

en: Views
fa: نماها

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Region
fa: ناحیه

en: Menu
fa: منو

en: Theme
fa: پوسته

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Link Title
fa: عنوان پیوند

en: Active
fa: فعال

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Module
fa: ماژول

en: Host
fa: میزبان

en: Published
fa: منتشر شده

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Count
fa: شمارش

en: Computed
fa: محاسبه شده

en: Id
fa: شناسه

en: Link URL
fa: آدری پیوند

en: Role
fa: نقش

en: Class
fa: کلاس

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Level
fa: سطح

en: Operation
fa: عملکرد

en: Entity
fa: عنصر

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Installed
fa: نصب شده

en: Display label
fa: عنوان نمایشی

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Translatable
fa: قابل ترجمه

en: Profiles
fa: نمایه‌ها

en: Package
fa: بسته

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Recommended version
fa: نسخه توصیه شده

en: Bundle
fa: بسته

en: Block layout
fa: ظاهر بلوک‌ها
