Xray Audit (2.0.0) - en to it translation catalogue (72 entries)

en: Forms
it: Form

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Closed
it: Chiuso

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Download
it: Scarica

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Parent
it: Genitore

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Summary
it: Sommario

en: Open
it: Aperto

en: Views
it: Viste

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Modules
it: Moduli

en: Region
it: Regione

en: Theme
it: Tema

en: Total
it: Totale

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Link Title
it: Titolo del link

en: Active
it: Attivo

en: Module
it: Modulo

en: Published
it: Pubblicato

en: Revisions
it: Revisioni

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Fields
it: Campi

en: Count
it: Numero

en: Computed
it: Calcolato

en: Link URL
it: URL del link

en: Role
it: Ruolo

en: Class
it: Classe

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Level
it: Livello

en: Operation
it: Operazione

en: Multiplier
it: Moltiplicatore

en: Entity
it: Entità

en: Blocked
it: Bloccato

en: Permissions
it: Permessi

en: Installed
it: Installato

en: Display label
it: Mostra etichetta

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Mandatory
it: Obbligatorio

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Translatable
it: Traducibile

en: Profiles
it: Profili

en: Packages
it: Imballi

en: Package
it: Imballo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Reports
it: Resoconti

en: Cardinality
it: Cardinalità

en: Formatter
it: Formattatore

en: Download CSV
it: Scarica CVS

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Recommended version
it: Versione consigliata

en: Bundles
it: Bundle

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Block layout
it: Layout dei blocchi

en: Visibility Conditions
it: Condizioni di visibilità

en: Default value callback
it: Valore predefinito della callback
