Xray Audit (2.0.0) - en to tr translation catalogue (79 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Closed
tr: Kapalı

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Project
tr: Proje

en: Download
tr: İndir

en: Version
tr: Sürüm

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Link
tr: Bağlantı

en: Parent
tr: Üst öge

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Summary
tr: Özet

en: Open
tr: Açık

en: Views
tr: Görünümler

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Modules
tr: Modüller

en: Region
tr: Bölge

en: Menu
tr: Menü

en: Theme
tr: Tema

en: Total
tr: Toplam

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Link Title
tr: Bağlantı Başlığı

en: Active
tr: Etkin

en: Database
tr: Veritabanı

en: Module
tr: Modül

en: Host
tr: Sunucu

en: Published
tr: Yayında

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Last access
tr: Son erişim

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Fields
tr: Alanlar

en: Count
tr: Sayaç

en: Computed
tr: Hesaplanmış

en: Link URL
tr: Bağlantı URL

en: Role
tr: Rol

en: Class
tr: Sınıf

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Level
tr: Seviye

en: Operation
tr: İşlem

en: Multiplier
tr: Çarpan

en: Entity
tr: Nesne

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Permissions
tr: İzinler

en: Installed
tr: Kurulu

en: Display label
tr: Görünen etiket

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Mandatory
tr: Zorunlu

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Translatable
tr: Çevrilebilir

en: Profiles
tr: Profiller

en: Used
tr: Kullanılmış

en: Packages
tr: Paketler

en: Package
tr: Paket

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Reports
tr: Raporlar

en: Cardinality
tr: Nicelik

en: Formatter
tr: Biçimleyici

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Recommended version
tr: Önerilen sürüm

en: Bundles
tr: Paketler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Block layout
tr: Blok yerleşimi

en: Visibility Conditions
tr: Görünürlük Koşulları

en: Default value callback
tr: Varsayılan değer geri çağrısı
