Xray Audit (2.0.1) - en to bn translation catalogue (37 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Menu
bn: মেনু

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Module
bn: মডিউল

en: Host
bn: হোস্ট

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Last access
bn: সর্বশেষ ব্যবহার

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Reports
bn: রিপোর্ট
