Xray Audit (2.0.1) - en to ru translation catalogue (92 entries)

en: Forms
ru: Формы

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Closed
ru: Закрыто

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Project
ru: Проект

en: Download
ru: Скачать

en: Version
ru: Версия

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: Link
ru: Ссылка

en: Parent
ru: Родитель

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Summary
ru: Сводка

en: Open
ru: Открыть

en: Views
ru: Представление

en: View
ru: Просмотр

en: Path
ru: Путь

en: Modules
ru: Модули

en: Region
ru: Область

en: Menu
ru: Меню

en: Theme
ru: Тема

en: Total
ru: Итого

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Link Title
ru: Заголовок ссылки

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Database
ru: База данных

en: Module
ru: Модуль

en: Host
ru: Хост

en: Published
ru: Опубликовано

en: Revisions
ru: Редакции

en: Last access
ru: Последнее посещение

en: Fields
ru: Поля

en: Count
ru: Количество

en: N/A
ru: Н/Д

en: Data Type
ru: Тип данных

en: Computed
ru: Вычисляемое

en: Link URL
ru: URL ссылки

en: Role
ru: Роль

en: Class
ru: Класс

en: Provider
ru: Поставщик

en: Level
ru: Уровень

en: Operation
ru: Действие

en: Multiplier
ru: Множитель

en: Result
ru: Результат

en: Entity
ru: Сущность

en: Blocked
ru: Заблокировано

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Installed
ru: Установлено

en: Display label
ru: Метка для показа

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Mandatory
ru: Обязательно

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Translatable
ru: Переводимый

en: Profiles
ru: Профили

en: Used
ru: Использовано

en: Packages
ru: Пакеты

en: Package
ru: Пакет

en: Field Type
ru: Тип поля

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Others
ru: Другие

en: About
ru: Информация

en: Reports
ru: Отчёты

en: Field Name
ru: Название поля

en: Cardinality
ru: Количество элементов

en: Formatter
ru: Форматер

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Recommended version
ru: Рекомендуемая версия

en: Bundles
ru: Наборы

en: Bundle
ru: Набор

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Read Only
ru: Только чтение

en: Breakpoint
ru: Точка останова

en: Langcode
ru: Код языка

en: Block layout
ru: Схема блоков

en: Visibility Conditions
ru: Условия видимости

en: Default value callback
ru: Значение по умолчанию для функции обратного вызова

en: All menus
ru: Все меню

en: Internal Page Cache module
ru: Модуль Internal Page Cache
