Xray Audit (2.0.2) - en to id translation catalogue (74 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: Closed
id: Ditutup

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Project
id: Proyek

en: Download
id: Unduh

en: Version
id: Versi

en: None
id: Tiada

en: Message
id: Pesan

en: Link
id: Tautan

en: Parent
id: Induk

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Summary
id: Ringkasan

en: Open
id: Buka

en: Views
id: View

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Modules
id: Modul

en: Region
id: Wilayah

en: Theme
id: Tema

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Link Title
id: Judul Tautan

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Module
id: Modul

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Revisions
id: Revisi

en: Last access
id: Akses terakhir

en: Fields
id: Bidang isian

en: Count
id: Jumlah

en: N/A
id: T/T

en: Data Type
id: Jenis Data

en: Link URL
id: Tautan URL

en: Role
id: Peran

en: Class
id: Kelas

en: Provider
id: Penyedia

en: Operation
id: Operasi

en: Multiplier
id: Pengali

en: Result
id: Hasil

en: Entity
id: Entitas

en: Blocked
id: Diblokir

en: Permissions
id: Kewenangan

en: Installed
id: Terinstal

en: Display label
id: Label tampilan

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Translatable
id: Dapat diterjemahkan

en: Profiles
id: Profil

en: Package
id: Paket

en: Field Type
id: Jenis field

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Reports
id: Laporan

en: Cardinality
id: Kardinalitas

en: Formatter
id: Pengformat

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Recommended version
id: Versi yang disarankan

en: Bundles
id: Bundel

en: Bundle
id: Bundel

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: Block layout
id: Layout blok

en: Visibility Conditions
id: Kondisi Visibilitas

en: Default value callback
id: Callback nilai bawaan

en: All menus
id: Semua menu
