Xray Audit (2.0.2) - en to ja translation catalogue (93 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Closed
ja: クローズド

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Project
ja: プロジェクト

en: Download
ja: ダウンロード

en: Version
ja: バージョン

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Message
ja: メッセージ

en: Link
ja: リンク

en: Parent
ja: 親

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Summary
ja: 概要

en: Open
ja: オープン

en: Views
ja: ビュー

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Modules
ja: モジュール

en: Region
ja: リージョン

en: Menu
ja: メニュー

en: Theme
ja: テーマ

en: Total
ja: 合計

en: Unknown
ja: 不明

en: Link Title
ja: リンクタイトル

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Database
ja: データベース

en: Module
ja: モジュール

en: Host
ja: ホスト

en: Published
ja: 掲載

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Last access
ja: 前回のアクセス

en: Fields
ja: フィールド

en: Count
ja: カウント

en: Data Type
ja: データ タイプ

en: Id
ja: ID

en: Link URL
ja: リンク URL

en: Role
ja: 役割

en: Class
ja: クラス

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Level
ja: レベル

en: Operation
ja: 操作

en: Multiplier
ja: 乗数

en: Result
ja: 結果

en: Entity
ja: エンティティ

en: Blocked
ja: ブロック

en: Permissions
ja: 権限

en: Installed
ja: インストール済み

en: Display label
ja: ディスプレイラベル

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Mandatory
ja: 必須

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Translatable
ja: 翻訳可能

en: Profiles
ja: プロフィール

en: Packages
ja: パッケージ

en: Package
ja: パッケージ

en: Field Type
ja: フィールドタイプ

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Others
ja: その他

en: About
ja: アバウト

en: Reports
ja: レポート

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Cardinality
ja: カーディナリティ

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Download CSV
ja: CSVダウンロード

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Recommended version
ja: 推奨バージョン

en: Bundles
ja: バンドル

en: Bundle
ja: バンドル

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Architecture
ja: アーキテクチャー

en: Needs Review
ja: 要レビュー

en: Display Mode
ja: 表示モード

en: Breakpoint
ja: ブレークポイント

en: Langcode
ja: 言語コード

en: Block layout
ja: ブロックレイアウト

en: Visibility Conditions
ja: 表示条件

en: Default value callback
ja: デフォルトのバリューコールバック

en: Resource URL
ja: ソース URL
