Xray Audit (2.0.3) - en to fil translation catalogue (25 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Group
fil: Grupo

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Language
fil: Wika

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Message
fil: Mensahe

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Name
fil: Pangalan

en: View
fil: Tingnan

en: Path
fil: Landas

en: Modules
fil: Mga modulo

en: All
fil: Lahat

en: Active
fil: Aktibo

en: Published
fil: Inilathala

en: Operation
fil: Pagpapatakbo

en: Blocked
fil: Hinadlangan

en: Permissions
fil: Mga pahintulot

en: Reports
fil: Mga ulat
