Xray Audit (2.0.3) - en to ms translation catalogue (53 entries)

en: Forms
ms: Borang-borang

en: Title
ms: Tajuk

en: Operations
ms: Operasi-operasi

en: Group
ms: Kumpulan

en: Type
ms: Jenis

en: Closed
ms: Ditutup

en: Description
ms: Huraian

en: Language
ms: Bahasa

en: Disabled
ms: Dinyahbolehkan

en: Enabled
ms: Dibolehkan

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Download
ms: Muat turun

en: Version
ms: Versi

en: Edit
ms: Sunting

en: None
ms: Tiada

en: Message
ms: Mesej

en: Link
ms: Pautan

en: Parent
ms: Induk

en: Settings
ms: Pengesetan

en: Name
ms: Nama

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Open
ms: Buka

en: View
ms: Pandangan

en: Path
ms: Laluan

en: Modules
ms: Modul-modul

en: Region
ms: Kawasan

en: Theme
ms: Tema

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: All
ms: Semua

en: Active
ms: Aktif

en: Module
ms: Modul

en: Host
ms: Hos

en: Published
ms: Diterbitkan

en: Revisions
ms: Semakan

en: Last access
ms: Akses terakhir

en: Field type
ms: Jenis medan

en: Fields
ms: Medan-medan

en: Count
ms: Bilangan

en: N/A
ms: Tidak berkenaan

en: Role
ms: Peranan

en: Class
ms: Kelas

en: Operation
ms: Operasi

en: Blocked
ms: Disekat

en: Permissions
ms: Kebenaran

en: Installed
ms: Terpasang

en: Unpublished
ms: Belum diterbitkan

en: Default value
ms: Nilai lalai

en: Profiles
ms: Profil-profil

en: Machine name
ms: Nama mesin

en: About
ms: Perihal

en: Reports
ms: Laporan

en: Recommended version
ms: Versi yang disyorkan
