Xray Audit (2.0.3) - en to nl translation catalogue (92 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Title
nl: Titel

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Group
nl: Groep

en: Closed
nl: Gesloten

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Download
nl: Downloaden

en: Version
nl: Versie

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Message
nl: Bericht

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Views
nl: Overzichten

en: View
nl: Weergeven

en: Path
nl: Pad

en: Region
nl: Gebied

en: Theme
nl: Thema

en: Total
nl: Totaal

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Link Title
nl: Linktitel

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Revisions
nl: Revisies

en: Last access
nl: Laatste toegang

en: Field type
nl: Veldtype

en: Fields
nl: Velden

en: Count
nl: Aantal

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Data Type
nl: Gegevenssoort

en: Computed
nl: Berekend

en: Id
nl: ID

en: Link URL
nl: Link-URL

en: Role
nl: Rol

en: Class
nl: Klasse

en: Level
nl: Niveau

en: Operation
nl: Bewerking

en: Multiplier
nl: Vermenigvuldiger

en: Result
nl: Resultaat

en: Entity
nl: Entiteit

en: id
nl: ID

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Display label
nl: Label weergeven

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Webform
nl: Formulier

en: Mandatory
nl: Verplicht

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Translatable
nl: Vertaalbaar

en: Profiles
nl: Profielen

en: Used
nl: Gebruikt

en: Packages
nl: Pakketten

en: Package
nl: Pakket

en: File Name
nl: Bestandsnaam

en: Field Type
nl: Veldtype

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Others
nl: Anderen

en: About
nl: Over

en: Reports
nl: Rapporten

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Cardinality
nl: Kardinaliteit

en: Formatter
nl: Opmaakhulpmiddel

en: Download CSV
nl: CSV-bestand downloaden

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Recommended version
nl: Aanbevolen versie

en: Bundles
nl: Bundels

en: Bundle
nl: Bundel

en: Cache duration
nl: Cache-duur

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Read Only
nl: Alleen lezen

en: TOTAL
nl: TOTAAL

en: Needs Review
nl: Te beoordelen

en: External link
nl: Externe link

en: Langcode
nl: Taalcode

en: An error occurred while processing @operation with arguments: @args
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwerken van @operation met argumenten: @args

en: Block layout
nl: Blokindeling

en: File URI
nl: Bestands-URI

en: Visibility Conditions
nl: Zichtbaarheidsvoorwaarden

en: Default value callback
nl: Standaardwaarde-callback

en: All menus
nl: Alle menu's

en: Internal Page Cache module
nl: Internal Page Cache-module
