Xray Audit (3.0.0) - en to th translation catalogue (53 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Version
th: รุ่น

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Open
th: เปิด

en: Views
th: ดู

en: View
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Modules
th: โมดูล

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Menu
th: เมนู

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: Total
th: ทั้งหมด

en: ID
th: ไอดี

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: All
th: ทั้งหมด

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Host
th: โฮสต์

en: Revisions
th: รุ่น

en: Count
th: จำนวน

en: N/A
th: ไม่มี

en: Link URL
th: ลิงค์ URL

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Result
th: ผล

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Installed
th: ติดตั้ง

en: Profiles
th: ประวัติผู้ใช้

en: Packages
th: แพคเกจ

en: Package
th: แพคเกจ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Others
th: อื่นๆ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Reports
th: รายงานสถานะ

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: Machine Name
th: ชื่อของเครื่อง

en: Breakpoint
th: เบรกพอยต์

en: Block layout
th: รูปแบบบล็อก
