Xray Audit (3.0.0) - en to cy translation catalogue (51 entries)

en: Forms
cy: Ffurflenni

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Closed
cy: Ar gau

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: Version
cy: Fersiwn

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: Message
cy: Neges

en: Link
cy: Dolen

en: Parent
cy: Rhiant

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Open
cy: Ar agor

en: Views
cy: Gwelediadau

en: View
cy: Gweld

en: Path
cy: Llwybr

en: Modules
cy: Modiwlau

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Menu
cy: Dewislen

en: Theme
cy: Thema

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Link Title
cy: Pennawd Dolen

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Last access
cy: Mynediad diwethaf

en: Fields
cy: Meysydd

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Link URL
cy: Cysylltu URL

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Blocked
cy: Wedi blocio

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Mandatory
cy: Gorfodol

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Profiles
cy: Proffilau

en: Package
cy: Pecyn

en: Reports
cy: Adroddiadau
